1. Ana Sayfa
 2. Falan Filan

Lüks Amerikan Markaları

Lüks Amerikan Markaları
lüks amerikan giyim markaları
0

Amerika Birleşik Devletleri (ABD), birçok popüler giyim markasının yer aldığı bir ülkedir. Her markanın kendine göre iyi olduğu alanlar vardır. Mesela:Amerikan giyim markaları arasında yer alan Levi’s, jean pantolonları ile tanınmıştır. Nike spor giyim ürünleri üzerine yoğunlaşmıştır. Ralph Lauren elbise, gömlek ve ceket gibi ürünler üzerine yoğunlaşmıştır. Calvin Klein çeyiz ürünleri üzerine yoğunlaşmıştır. Tommy Hilfiger klasik tarzı ile tanınmıştır. Gap günlük giyim ürünleri üzerine yoğunlaşmıştır. Under Armour ise fitness ve koşu gibi aktif sporlar için tasarım yapmıştır. Bu liste aşğıda daha detaylıdır.

ABD’ ye ait markalar arasında şunlar sayılabilir:

 1. Levi’s: Amerikanın en eski ve en popüler giyim markalarından biri olan Levi’s, dünya çapında tanınmış bir markadır. Özellikle dünya çapında popüler olan Levi’s jean pantolonları, ABD’nin en çok satış yapan giyim ürünlerindendir.
 2. Nike: Nike, dünya çapında çok popüler olan bir spor giyim markasıdır. ABD’de ve dünya çapında birçok insan tarafından tercih edilen Nike, özellikle koşu ve basketbol gibi sporlar için tasarım yapmıştır.
 3. Ralph Lauren: Ralph Lauren, lüks giyim markaları arasında en popüler olanlardan biridir. ABD’de ve dünya çapında birçok insan tarafından tercih edilen Ralph Lauren, özellikle elbise, gömlek ve ceket gibi ürünler üzerine yoğunlaşmıştır.
 4. Calvin Klein: Calvin Klein, ABD’de ve dünya çapında popüler olan bir giyim markasıdır. Calvin Klein, özellikle jean pantolonları, süet pantolonlar ve gömlekler gibi ürünler üzerine yoğunlaşmıştır. Marka, ayrıca aksesuar ve parfümler de üretmektedir.
 5. Tommy Hilfiger: Tommy Hilfiger, ABD’de ve dünya çapında popüler olan bir giyim markasıdır. Marka, özellikle gömlekler, elbiseler ve jean pantolonlar gibi ürünler üzerine yoğunlaşmıştır. Tommy Hilfiger, ayrıca aksesuar ve parfümler de üretmektedir.
 6. The North Face: The North Face, ABD’de ve dünya çapında popüler olan bir outdoor giyim markasıdır. Marka, özellikle mont, ceket ve tişört gibi ürünler üzerine yoğunlaşmıştır ve ayrıca çantalar, ayakkabılar ve diğer outdoor ekipmanlar da üretmektedir.
 7. Columbia: Columbia, ABD’de ve dünya çapında çok popüler olan bir doğa sporları giyim markasıdır. Özellikle yürüyüş ekipmanları üzerine ürünler sunmaktadır.
 8. Gap: Gap, ABD’de ve dünya çapında çok popüler olan bir giyim markasıdır. Özellikle günlük giyim ürünleri üzerine yoğunlaşan Gap, kaliteli ve rahat ürünler sunmaktadır.
 9. Under Armour: Under Armour, ABD’de ve dünya çapında popüler olan bir spor giyim markasıdır. Özellikle fitness ve koşu gibi aktif sporlar için tasarım yapmış olan Under Armour, kaliteli ve performans odaklı ürünler sunmaktadır.
 10. Victoria’s Secret: Victoria’s Secret, ABD’de ve dünya çapında çok popüler olan bir çeyiz markasıdır. Özellikle iç çamaşırı, elbise ve aksesuar ürünleri üzerine yoğunlaşan Victoria’s Secret, lüks ve şık ürünler sunmaktadır.
 11. American Eagle Outfitters: American Eagle Outfitters, ABD’de ve dünya çapında çok popüler olan bir giyim markasıdır. Özellikle gençler arasında popüler olan American Eagle Outfitters, rahat ve günlük giyim ürünleri üzerine yoğunlaşmıştır.
 12. Aeropostale: Aeropostale, ABD’de ve dünya çapında popüler olan bir giyim markasıdır. Özellikle gençler arasında popüler olan Aeropostale, casual ve rahat giyim ürünleri üzerine yoğunlaşmıştır.
 13. Abercrombie & Fitch: Abercrombie & Fitch, ABD’de ve dünya çapında çok popüler olan bir giyim markasıdır. Özellikle gençler arasında popüler olan Abercrombie & Fitch, lüks ve şık giyim ürünleri üzerine yoğunlaşmıştır.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap